ספר על מיינדפולנס בעברית

מיינדפולנס הוא תוצר רב עצמה של שילוב בין תובנות מחקר המוח והפסיכולוגיה ובין תרגול מדיטציה. טיפוח מיינדפולנס יוצר יציבות נפשית, שעוזרת לצאת ממעגלי הלחץ והשחיקה ולהתמודד עם הקשיים והאתגרים של החיים. תרגול זה מביא לשינוי של ממש בחייהם של רבים, ומאות מחקרים שפורסמו בשני העשורים האחרונים מוכיחים את יעילותו.

הספר "מיינדפולנס: שינוי נפשי באמצעות אימון מוחי" מסכם את הגישה האינטגרטיבית לאימון במיינדפולנס שפותחה במכון מודע בחמש השנים האחרונות. הספר מציג את הזוית המוחית, הפסיכולוגית, ואת התרגול עצמו בשפה בהירה שתאפשר לכל אדם משכיל ללמוד את העקרונות בעצמו ולתרגל.

פיתוח הרעיונות שעומדים בבסיס רבים מפרקי הספר נולדו מתוך לימוד ושותפות בראש ובראשונה עם ד"ר נאוה לויט בן נון מייסדת מכון מודע, וכן עם עמוס אבישר האחראי על תחום החינוך במכון מודע, וחברי המרכז למחקר ויישום של מיינדפולנס באוניברסיטת בנגור, וויילס (CMRP). הערכה גדולה מקרב לב מסורה להם לכל מי שמקדישים את עצמם לפיתוח ותחום היפה הזה.


pardes-logoלרכישת הספר באתר ההוצאה לאור >>
או בכל חנויות הספרים


בלבו של הספר שמונה פרקים מעשיים עם הנחיות פשוטות לטיפוח מיינדפולנס, שלב אחרי שלב. את הספר מלוות חמש-עשרה הקלטות שמע עם הנחיות למדיטציה (בתקליטור ובאתר אינטרנט). ההנחיות עוסקות, בין היתר, באוטומטיות רגשית, עבודה עם מחשבות, "לעשות" לעומת "להיות" ותרגולים מעשיים כגון מודעות בהליכה, מרחב נשימה ומודעות פתוחה.

PDF-iconלקריאת פרק מהספר לחץ כאן >>

 

זהו ספר קלאסי, חובה לכל אדם שמתעניין במיינדפולנס, ספר נפלא שמסביר בבהירות את ההיבטים השונים של מודעות קשובה, באופן מעמיק ויחד עם זאת בפשטות. מדריך שלא יסולא בפז, מעשי וידידותי למשתמש, המיועד לכל מי שמתרגל מיינדפולנס או רוצה ללמוד כיצד לעשות זאת. בימינו, אלפי אנשים משלבים תרגול מיינדפולנס בחייהם; זה הספר שחיכינו לו.
ד"ר סטיבן פולדר.
מייסד ומורה בכיר בעמותת תובנה.
מחבר הספר ערות בחיי היומיום.

 

מחבר הספר, ד"ר אסף פדרמן הוא ראש תחום פיתוח והכשרות במכון מודע למיינדפולנס מדע וחברה במרכז הבינתחומי הרצליה. הקים ומנהל את התוכנית להכשרת מורי מיינדפולנס בגישת MBSR. הוא מטפל התנהגותי-קוגניטיבי ועמית הוראה באוניברסיטת חיפה. השלים את לימוד הדוקטורט בחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת ווריק באנגליה, ואת לימודי התואר השני באוניברסיטת בריסטול.


לחץ להגדלה. ניתן לרכוש את הספר באתר ההוצאה.

כריכת הספר

עדכון 2/4/2018: הספר הגיע לחנויות. אפשר לרכוש גם ישירות מהוצאת פרדס – המחיר כולל משלוח. עוד, במחיר מוזל במרכז גוף נפש רמת השרון, בבית הסנגהה, במרכז למיינדפולנס בתל אביב, ובמכון מודע למיינדפולנס מדע וחברה.


עדכון 13/3/2018: את הספר אפשר לרכוש ישירות מהוצאת פרדס, ובמספר מרכזים ברחבי הארץ (כרגע מרכז גוף נפש ברמת השרון, בהמשך בית הסנגהה ומכון מודע בהרצליה). ניתן גם לתאם איתי בימי שלישי אחה"צ באוניברסיטת חיפה. בקרוב יגיע גם לחנויות.


עדכון 29.7:

* היעד הושג! 268 איש כבר הזמינו את הספר. עדיין אפשר להזמינו עד 4 באוגוסט 2017.
* עדכון נוסף עם וידאו למתגוררים בחו"ל שרוצים להזמין את הספר ולתמוך בהוצאתו.


החיבור בין תרגול מיינדפולנס לפסיכולוגיה ומדעי המוח מלווה אותי הרבה זמן והוא חלק מרכזי במה שאני מלמד. הספר החדש מציג את החיבור הזה גם מהזוית התיאורית וגם מהזוית המעשית.

הוא ייצא בקרוב בהוצאת פרדס בשם "מיינדפולנס: שינוי נפשי באמצעות אימון מוחי".

אני מגייס עכשיו כסף כדי לתמוך בהוצאה שלו לאור. הקמתי עמוד הדסטארט בשביל זה, ואתם יכולים להזמין את הספר במחיר מוזל שם, או לתמוך בדרכים אחרות ולקבל דברים נוספים.

למי שלא מכיר את הדסטארט כדאי להכנס בכל מקרה, כי זה אתר עם רעיון יפה שמאפשר לחבר בין הרבה אנשים שרוצים לחבור למען מטרה. הסכומים הקטנים מצטרפים ומאפשרים למשהו גדול לקרות. במקרה שלי, אני משלם חלק מעלויות ההוצאה לאור, והתמיכה שלכם הולכת לזה, וגם מבטיחה לכם עותקים מוזלים, בדואר, לפני כולם.

מאוד מוקיר תודה לעשרות שכבר הצטרפו לפרוייקט ותמכו!

הנה הלינק שוב: https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=21481

והנה הוידאו שצילמתי לכבוד זה.

ד"ר אסף פדרמן הקים ומנהל את האתר הזה. מלמד דהרמה, מיינדפולנס, מדיטציה. מצייר, מתרגם וכותב. מטפל בקליניקה פרטית. אוהב את החיים באופן כללי.

נשלח ב בלוג ווידאו, כללי עם התגית: , ,