בעניין התכנית לגירוש מבקשי מקלט מישראל לאפריקה

הייתי שותף לחיבור מכתב זה שנחתם על ידי שורה של מורים בכירים ומובילי דרך. אני מביא אותו כאן כלשונו. למכתב בפורמט PDF לחצו כאן>>.

הכרה בסבל והרצון לסייע לסובלים היא לב התרגול והגישה שאנחנו מטפחים. נמצאים בינינו כמה עשרות אלפי פליטים מאפריקה שחלקם מאוימים בגירוש שמשמעותו חזרה לתנאים קשים ביותר העלולים להסתיים במוות, מחלה ועינויים. עינינו פקוחות גם לראות את סבלם של תושבי השכונות של דרום תל אביב שנכפתה עליהם הכנסת אורחים בלתי אפשרית המשבשת את שגרת חייהם.

אנחנו קוראים לעצור את תכנית הגירוש, ולהפסיק את השיח והפעולות  המשמרים כאב ופילוג בין בני אדם המבקשים למצוא בית. אנו מבקשים להביע את הידיעה הפשוטה שכולנו בני אדם המחפשים מפלט ואיננו מוכנים לאפשר לגירוש של אנשים למותם. אנחנו בטוחים שניתן למצוא מענה מיטיב עם כל הקהילות החשות מצוקה – הפליטים עצמם, תושבי דרום תל אביב ואפילו מי שעלולים חלילה להיות שותפים למעשה הנורא של גירוש. אסור להתייאש ממציאת פתרון שיאפשר לנו לחיות יחד בטוב.

לא ניתן לפתור סבל באמצעות הרחקתו לארץ אחרת, בבחינת "אין זו בעיה שלנו יותר". אנחנו קוראים לכל אדם לפקוח להישיר מבט אל הסיטואציה הקשה ולדרוש פתרון שיש בו חמלה ורצון לעזור לסובלים. גברים, נשים וילדים כמונו, סבלו סבל עצום של עקירה מביתם וחוו סכנות גדולות בהופכם לפליטים. עלינו למנוע את גירושם אל התופת ממנה נמלטו.

עלינו להתנגד בקול, במעשה, ובאומץ לניסיונות להתעלם ולהעלים את סבלם של הפליטים שבאו לבקש מקלט כאן.

אנא, חישבו מה כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לעשות בכדי לסייע. אם יש לכם קשר לאנשים בדרגי מקבלי ההחלטות אנא נצלו זאת. אם אתם מוכנים להתנדב נסו את עמותת א.ס.ף העוסקת בסיוע לפליטים. אם יש לכם רעיונות אחרים אל תהססו לפעול. כל פעולה יכולה להיות משמעותית. טוב לעשות מאשר לשתוק.

ניתן לחתום על המכתב הזה כעצומה כאן: https://www.atzuma.co.il/action אם יאספו די חתימות היא תועבר לקובעי מדיניות בממשלה.

על החתום:

יעקב רז

סטיבן פולדר

אבי פאר

אודליה וינברג פרי

אורית ראם

אילן לוטנברג

איתמר בשן

אלה טולנאי

אלהיה אייל מור

אסף סטי אל-בר

אסף פדרמן

בעז עמיחי

ברוך שליו

דני בן-עמרם

זהר לביא

יהל אביגור

לילה קמחי

מולי גלזר

מיכל כהן

מתי ליבליך

נורית טולנאי

נעמה אושרי

סמדר יהודה גזית

סנדיה בר קמה

עודד ארבל

עידו סימיון

עמוס אבישר

ערן הרפז

קרן ארבל

קרן צרפתי

רון אלון

שאילה שליו

שימי לוי

שירי אביאל

שרית זר-אביב

תור גונן

תמי ברקאי       

 

ד"ר אסף פדרמן הקים ומנהל את האתר הזה. מלמד דהרמה, מיינדפולנס, מדיטציה. מצייר, מתרגם וכותב. מטפל בקליניקה פרטית. אוהב את החיים באופן כללי.

נשלח ב כללי עם התגית: , , ,