יוזמת Q לכסף חדש

לפוסט הזה יש ריח טיפה טכנולוגי וכלכלי, אז תסלחו לי מראש ותעברו הלאה אם זה לא מעניין אתכם.

כסף וטכנולוגיה זה דברים שמעניינים אותי כבר הרבה זמן. זה כמובן נורא מיוחד, כי רק עוד ארבעה מיליארד אנשים מתעניינים בדיוק בזה. אבל זה לא מרתיע אותי, ואני עדיין מתעניין ולומד.

בטכנולוגיית מחשוב אני מתעניין מגיל 7 בערך – אז קיבלתי את המחשב הראשון שלי דרגון 32K. בכסף אני מתעניין בערך מגיל 35 אז הבנתי שאם לא אבין בזה לילדים שלי לא יהיה אוכל. (לפני זה לא היו לי ילדים ולא אכלתי כלום).

תאמינו או לא, אפילו קניתי ביטקוין בשנת 2013 (!) כשהוא היה עשירית משוויו היום. לא, לא התעשרתי מזה. קניתי ב 50$ ואיבדתי את הסיסמה.

זו רק אחת הסיבות שאני לא מאמין בשגעון הביטקוין וחושב שזה ייגמר רע בשביל מי שעדיין זה לא נגמר רע אצלו. זו בועה, פירמידה, אין לזה ערך ואני לא רואה סיבה שזה יהפוך למשהו יותר מעניין.

אבל אני כן מאמין שתיוולד אלטרנטיבה טכנולוגית לשיטות התשלום והעברת הכסף שאנחנו מכירים. זה במילא אלקטרוני, ורק מאוד מסורבל יחסית למה שהטכנולוגיה מאפשרת. זה אמור להשתנות.

לכן – כל ההקדמה הזו מגיעה ללכן הזה – מצאתי עניין ביוזמה שמכונה Initiative Q. זה חברה שנראית רצינית, ומנסה לפתח אלטרנטיבה כזו שלא תיפול לבור של ביטקוין ושות'.

בשלב הזה הם מגייסים אנשים שמתעניינים בזה. אני נרשמתי על-ידי הכנסת מייל. זה לא דורש שום דבר יותר מסובך. הם מתירים הרשמה רק על-ידי המלצה אישית, וגם זה מוצא חן בעיני בתור דרך לבנות רשת אמינה של אנשים ולא טרולים ממוחשבים. אתם יכולים ומוזמנים להרשם רק אם אנחנו מכירים באופן אישי.

יש לי 9 הזמנות, אז תנסו. אני מניח שרוב מי שמגיע לכאן הוא חבר או קולגה או משפחה או משהו כזה. אם אנחנו מכירים – אז תפדלו. בבקשה תשלחו לי גם הודעה שנרשמתם כדי שאוכל לאשר את זה.

ואם תתעשרו באופן מפתיע מכל זה, תזכרו איפה שמעתם על זה לראשונה ותשלחו לי זר פרחים. אני מצייר עכשיו פרחים.

גרניום בצנצנת של מיונז

 

ד"ר אסף פדרמן הקים ומנהל את האתר הזה. מלמד דהרמה, מיינדפולנס, מדיטציה. מצייר, מתרגם וכותב. מטפל בקליניקה פרטית. אוהב את החיים באופן כללי.

נשלח ב כללי עם התגית: