מיינדפולנס בממלכה: דת, פרלמנט, דיכאון וחינוך

לפני כמה ימים מישהי אמרה לנאוה ולי שחבל שאנחנו מביאים את סיפור המיינדפולנס באריזתו האמריקאית המתקתקה. יש מי שנמאס לו מהסיפור האמריקאי על מדיטציה ובמיוחד ה"הייפ" במגזר העסקי. אבל מה לנו כי נלין, אחרי הכל MBSR נוצר באמריקה בשביל אמריקאים. מהצד השני, ידוע לכל תסריטאי שקצת מבטא בריטי מכניס לסיפור רצינות ותחכום. גם אנחנו חושבים ככה! אז הנה לכם מבחר עדכונים מהממלכה הבריטית המאוחדת. הלורדים וחברי הפרלמנט כבר מתרגלים. בקרוב גם המלכה. Enjoy

ה BBC הקדיש כמה דקות בתוכנית הרדיו הפופולרית Woman's Hour לשיחה עם חברת פרלמנט שהשתתפה בקורס מיינדפולנס בבית הנבחרים הבריטי. רבקה קריין מהמרכז למחקר של מיינדפולנס בבנגור מסבירה למה זה טוב לדיכאון, ועוד מישהי מספרת איך זה היה לעבור את קורס MBCT במסגרת שירותי הבריאות הציבוריים באנגליה. אפשר להאזין לשידור כאן: [השידורים נשמרים ל30 יום. זה נגמר]
http://downloads.bbc.co.uk/podcasts/radio4/whnews/whnews_20140510-1700a.mp3

התוכנית Beyond Belief הקדישה תוכנית שלמה למיינדפולנס במסגרתה שוב רבקה קריין מדברת על הנושא, וכריסטופר טיטמוס שרבים בישראל מכירים אותו בתור מורה דהרמה בכיר ואהוב מסביר למה מיינדפולנס זה לא מספיק, במיוחד כשמדובר באירגונים עסקיים שהמוטיבציה שלהם עלולה להיות מפוקפקת. אפשר להוריד קובץ של התוכנית ולהאזין כאן:
http://www.bbc.co.uk/podcasts/series/belief
http://downloads.bbc.co.uk/podcasts/radio4/belief/belief_20140526-1700b.mp3

ריצ'רד ברנט מסביר בסרטון של TEDx על תוכנית של מיינדפולנס לבתי ספר הקרוייה be. (דוט בי, בשבילכם). זו תוכנית שפותחה באנגליה תחילה לבתי ספר תיכוניים. עולם המושגים שלו כולל דמויות מתוך "דבלינאים" של ג'יימס ג'וייס ומה שנחרט בזכרוני הוא הדימוי הנחמד הבא: לגבי דברים טובים ונעימים התודעה שלנו היא כמו טפלון. הם פשוט מחליקים ונעלמים. לגבי דברים רעים ומטרידים התודעה שלנו היא כמו "סקוטש" הכל נדבק ונשאר ואנחנו ממשיכים לחשוב עליהם עוד ועוד.
http://www.youtube.com/watch?v=6mlk6xD_xAQ

ד"ר אסף פדרמן הקים ומנהל את האתר הזה. מלמד דהרמה, מיינדפולנס, מדיטציה. מצייר, מתרגם וכותב. מטפל בקליניקה פרטית. אוהב את החיים באופן כללי.

נשלח ב בלוג ווידאו עם התגית: , , , ,