רישומים וציורים מהולנד

הייתי בהולנד ימים ספורים שהוקדשו בעיקר להליכה בתערוכות ומוזאונים. כתבתי על זה כאן.

בין לבין, רשמתי קצת. התבוננתי מקרוב מאוד ברישומים של דיוויד הוקני, ובציורי האקוורל שלו. קניתי נייר לצבעי מים ושיחקתי עם זה קצת. וקניתי ביוקר רב מדי מחברת יפנית לרישום ומחברת לרישום בצבעי מים. המחברת היפנית נחמדה מאוד – היא נפתחת לכדי רצועה ארוכה ואפשר להסתכל ברישומים כמו בנרטיב ויזואלי שמתפתח. כדאי ללחוץ על התמונה להגדלה.

מרגיש שלמדתי משהו מההתבוננות בצבעי המים של הוקני. קשה להעביר את החווייה, כי הגליונות די גדולים (70X50 ס"מ בערך). אז הנה דוגמא שצילמתי בהחבא, כי אסור היה לצלם בתערוכה, ואחריה קצת ציורים שעשיתי ליד המלון.

 

 

 

 

 

 

 

הסיפור של הציור האחרון הזה, הוא כזה:

ישבתי במוזאון מול קיר עם רישומי פחם גדולים. זה היה מעניין. בחרתי אחד ורשמתי אותו בפיצי במחברת הקטנה שלי. גם זה היה מעיין. כשחזרתי למלון הוצאתי מגירה ומתחתי עליה את הנייר שקניתי עם סרט דבק מיוחד למתיחה של נייר לצבעי מים. כן, מסתבר שיש דבר כזה, למתוח ניר לצבעי מים. רציתי לנסות. המטרה של המתיחה היא למנוע את העיוות של הנייר שמתרחש עם ספיגת המים. (הנסוי הצליח חלקית. על כך בפעם אחרת). את הרישום העברתי לצבע. הנה חלקי התהליך:

דיוויד הוקני, רישום פחם 70X50 ס"מ בערך.

אסף – רישום אחרי הוקני. 10X15 ס"מ. למטה ציור בעקבות הרישום:

ולסיום רישומים קטנים של אנשים בקפה של המוזאון

ד"ר אסף פדרמן הקים ומנהל את האתר הזה. מלמד דהרמה, מיינדפולנס, מדיטציה. מצייר, מתרגם וכותב. מטפל בקליניקה פרטית. אוהב את החיים באופן כללי.

נשלח ב אומנות, כללי
One comment on “רישומים וציורים מהולנד
  1. מיכל פדרמן הגיב:

    תודה אסף על השיתוף.