ציורים והפסקה מהמילים

מאז שחזרתי אני מנסה לכתוב משהו בעל משמעות על המצב, אבל רואה שזה יותר קשה ממה שחשבתי. המון מילים נכתבות, ואולי יש עומס בזירה הזו אצל כולנו.

הייתי בריטריט ארוך מסוף פברואר, ונמלטתי ממנו ברגע האחרון שאחרי שהתחילו לסגור את שדות התעופה ולבטל טיסות. זה היה לפני שבוע, ויש לי עוד שבוע כאן בבידוד לפני שאחזור הביתה.

חודש לא חיבקתי את הילדים ולמעשה לא נגעתי באף אחד. הרבה מדיטציה. הרבה שקט. דמעות. כאב. יופי גדול והרבה אלכוג'ל.

למעשה מה שאני רוצה יותר מאשר לכתוב, זה לשמוע. אני רוצה לדעת מה קורה אצלכם. איך הימים עוברים ומה מצב הרוח? מה תומך ומה מקשה בתקופה הזו?

אז איפה שנגמרות לי המילים יש ציורים. הנוף הרחב של הולנד. יערות. שדות. שבילים. התגובות פתוחות למטה לשיתוף על מה קורה איתכם, מה אתם צריכים, מה יהיה מועיל בתקופה הזו?

בכל יום אפרסם שני ציורים חדשים. בואו לבקר ולפוש מהחדשות. השתהו כאן רגע, הסתכלו לאט ובלי לנסות להבין. קחו את הזמן.

ד"ר אסף פדרמן הקים ומנהל את האתר הזה. מלמד דהרמה, מיינדפולנס, מדיטציה. מצייר, מתרגם וכותב. מטפל בקליניקה פרטית. אוהב את החיים באופן כללי.

נשלח ב אומנות, כללי עם התגית: ,
8 comments on “ציורים והפסקה מהמילים
 1. עדנה שפיצר הגיב:

  חושבת עליך הרבה. מהרטריט לבידוד. איך מרגישים כשנמצאים כל הרבה זמן לבד. בשקט. עם מחשבות שעוברות בראש ובגוף. תקופה מוזרה שמביאה כל אחד למחוזות שונים. ומשונים. מקוה להתראות ואשמח לדבר.

  • אסף פדרמן הגיב:

   נכון. בואי נדבר באמת. אולי גם להפגש כשאצא מהבידוד ואהיה טהור ונקי עם חותמת ואישור.

 2. כרמית תדמור הגיב:

  איזה יופי צרוף
  כל כך הייתי צריכה את זה. תודה רבה, אסף. רגע של שפיות. אני כעת ראש החוג לניהול ועובדת מסביב לשעון עקב המעבר לאונליין ואז יש חדשות וכאב ופחד בכל מקום.מתת לי פסק זמן מבורך ומהמם. תודה רבה. תשמור על עצמך ומקווה שמהר תוכל לחזור לחבק את המשפחה. רק בריאות 🤗

  נ.ב יהיה גם zoom מייד מיינדפולנס למגה-מתחילים?

 3. גלעד בן יוסף הגיב:

  הי אסף,

  רציתי להגיד לך תודה שאתה לא מכביר בעוד מילים (ובאופן אירוני אני עושה את זה על ידי כתיבת עוד מילים). אני מרגיש שיש הרבה יותר מדי מילים מסביבי בעת הזאת ואיך שהוא אף אחת מהן לא מתאימות לי כרגע. ציורים זה נהדר, לעומת זאת. תודה.

 4. מרים הגיב:

  אסף , תודה על האנרגיה הקשובה והמכילה שאתה מפיץ.
  מילים, ציורים, מה שאתה מחלק באהבה נכנס ללב.